Apie projektą

"Šiandien griaunamų katedrų nereikia vėl atstatyti. Jos tėra akmenys. Bet jų dvasia vėl turi įgyti galią. Tada akmenų negaila." - Herman Hesse

Gerbiamieji!

Kauno stiprybė – jame gyvenantys žmonės, nuo tarpukario laikų garsėjantys kaip labdariai, kuriems rūpi bendruomenė ir esantys šalia. Tęsdami tradicijas, kovo 21 d. į Kauno rotušę pakvietėme kauniečius tapti istorinio vakaro dalimi ir naujo, visiems kauniečiams svarbaus projekto ambasadoriais. Labdaros vakaro „Istorija kuria ateitį“, tikslas buvo prisidėti prie Švč. Sakramento (studentų) bažnyčios atvėrimo Kauno visuomenei, jo pritaikymo koncertų, renginių, meno ir kitiems prasmingiems kauniečių laisvalaikio poreikiams. 

Simbolinėje senojo miesto vartų vietoje, Vilniaus ir Birštono gatvių sankirtoje, šalia požeminės perėjos esanti bažnyčia istorijos yra nuniokota ir nepelnytai apleista. Kauno senamiesčio draugijos iniciatyva  praeitų metų pabaigoje užmegztas dialogas su Kauno arkivyskupijos kurija bei sutarta kartu atkurti šį bažnytinį kompleksą ir jį pritaikyti pasaulietinei veiklai, įsileisti čia kurti ir reikštis meno bei kultūros atstovus. Planuojama bažnyčios erdves išnaudoti kūrybai – čia rengti parodas, koncertus, meno instaliacijas, diskusijas ir visa, kas kauniečiams ir miesto svečiams yra įdomu ir netikėta. Kaune taip trūkstant originalių miesto erdvių, ši vieta galėtų tapti jaukia kultūringo laisvalaikio praleidimo vieta.

Džiaugiamės, kad prie šios visuomenei įdomios erdvės sukūrimo jau panoro prisidėti nemažai žinomų kauniečių, kurie palaiko šią idėją - tai ir menininkai, verslininkai bei tiesiog Kauno patriotai.

Prašome ir Jus tapti šio projekto ambasadoriais ir padėti pasiekti šį visiems kauniečiams svarbų tikslą. Kurkime drauge visų mūsų kauniečių bendruomenės namus atstatydami Švč. Sakramento (studentų) bažnyčią.

http://www.svc-sakramento-rektoratas.lt